Karate można trenować również jako dyscyplinę sportową. W karate, odbywają sie Mistrzostwa Świata, Europy, a od 2020 rok znalazło się na Olimpiadzie. Trening karate sportowego w swoich założeniach nie różni sie niczym od treningu innych dyscyplin sportowych i skoncentrowany jest na osiąganiu jak  najlepszych wyników. Trening ten wymaga poświęcenia, pracy, zaangażowania tak aby rozwój sportowy zawodnika przynosił zamierzone rezultaty.

Trenujac karate jako sport, oprócz możliwości bycia najlepszym, mamy szansę podróżowania po całym świecie, nawiazywania nowych znajomości czy doskonalenia języka. Bardzo często Mistrzostwa Świata, odbywaja sie na innym kontynencie co sprawia że oprócz aspektu sportowego dochodzi aspekt atrakcyjności danego miejsca.

W naszym klubie kadra podzielona jest na dwie grupy A i B. To z kadry A zawodnicy powoływani są na turnieje rangi mistrzowskiej i to oni korzystaja z różnych dotacji czy dofinansowań.

Tak więc, trenujac karate może okazać się że z treningu rekreacyjnego przejdziemy na trening zawodniczy i bedziemy walczyć o najwyższe laury, a stojąc na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata czy Olimpiady usłyszymy hymn “Mazurek Dąbrowskiego”.

KADRA KLUBU A

  • Poniedziałek – godz. 19.00 
  • Środa – godz. 19.30
  • Piatek – godz. 18.00

KADRA KLUBU B

  •  Piątek – godz. 17.00

Koszt: 220 zł/msc